Wydawnictwo GWP przygotowało kolejny poradnik psychologiczny bazujący na terapii schematów.  To „Emocjonalne pułapki w związkach. Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?” autorstwa Bruce’a Stevensa i Eckharda Roedigera. Najwyższa pora na krótką recenzję tej nowości wydawniczej.

Pamiętacie o poprzednim poradniku od GWP „Emocjonalne pułapki przeszłości”? Książka psychologiczna „Emocjonalne pułapki w związkach” to nawiązanie do poprzedniej pozycji. Obie bazują na terapii schematów. Czym się zatem różni od poprzedniej?

Recenzja książki psychologicznej

„Emocjonalne pułapki w związkach” skoncentrowana jest na sferze miłosnych relacji – przekazuje wiedzę, w jaki sposób przenosimy swoje nabyte wcześniej modele zachowań do nowych związków i dlaczego mogą one wywoływać tyle problemów. Przybliża również techniki pracy nad sobą, by uwolnić siebie i swój związek od destrukcyjnych zachowań.

Jest to wartościowy poradnik psychologiczny czerpiący z terapii schematów. Pozwala zidentyfikować i przełamać negatywne wzorce zachowań z dzieciństwa. Dowiesz się z niego, czym są schematy, jak działają tryby, jak zidentyfikować przekonania własne, a także w jaki sposób komunikować się z partnerem. Znajdziesz również masę inspiracji do ćwiczeń osobistych i w parze. Autorzy przygotowali aż 90 wyjątkowych ćwiczeń pomagających uzdrowić relację krok po kroku.


Przeczytaj też: Najlepsze książki psychologiczne – top 10


Problemy w relacji romantycznej – czy poradnik psychologiczny pomoże?

Jeśli chcesz tworzyć relację świadomie, przyjrzeć się temu, przez co przeszłaś lub przeszedłeś dotychczas i aktywnie pracować nad swoim bliskim związkiem, to sięgnij po opisywaną książkę.

ALE! W mojej opinii warto lekturę zacząć od „Emocjonalnych pułapek przeszłości”, ponieważ mimo wszystko napisane są nieco bardziej przystępnym językiem i stanowią dobry wstęp do zabrania się za kontynuację tematu, jakim są „Emocjonalne pułapki w związkach”. Obydwie książki psychologiczne dopełniają się.

W sytuacji, gdy para zmaga się z długotrwałymi problemami zarówno ja, jak i autorzy podręcznika, zachęcamy do podjęcia decyzji o kontakcie ze specjalistą. Terapeuta par z pewnością będzie w tym przypadku skuteczniejszy niż sama lektura książki. Pomaga ona w rozpoczęciu procesu zmiany w związku, jednak może być ona niewystarczająca.

„Emocjonalne pułapki w związkach” mogą również pełnić rolę uzupełniającą pracę terapeutyczną – zarówno indywidualną, jak i pary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *