Wielkimi krokami zbliża się sezon mikołajkowo-świąteczny. Wybór podarków dla bliskich nie jest łatwy. Jedną z opcji jest postawienie na prezent branżowy. Co kupić psychologowi lub studentowi psychologii? Do zeszłorocznych propozycji dodaję nowy prezentownik psychologiczny. Może ktoś się zainspiruje!

5 propozycji na prezenty dla psychologa i studenta psychologii

1. Biżuteria psychologiczna

W tej kategorii znajdziemy mnóstwo eleganckich ozdób: srebrne i złote wisiorki z wzorem molekularnym neuroprzekaźników: serotoniny, dopaminy, acetylocholiny; wisiorki z neuronem, mózgiem, symbolem psychologii (grecka litera PSI), a nawet podobizną Zygmunta Freuda! Można skompletować również całe zestawy biżuteryjne, zawierające kolczyki, broszki oraz spinki do mankietów z wymienionymi wzorami. Spójrzcie sami na cudeńka oferowane na sprzedaż na aliexpress, etsy, allegro i olx.

Srebrne neurony oraz hormony szczęścia:

Biżuteria z symbolem psychologii, Zygmuntem Freudem oraz mózgiem:

 

Znalazłam również bardziej uniwersalny dodatek biżuteryjny, jakim jest brelok do kluczy z zawieszką psychologiczną (mózgiem, symbolem PSI i in.).

2. Wahadło Newtona

To elegancki i stylowy dodatek do wystroju gabinetu psychologicznego lub biura. Z doświadczenia wiem, że pacjenci (również ci dorośli!) lubią się nim bawić.

3. Bilet na szkolenie, konferencję psychologiczną 

W zawodzie psychologa ciągłe doszkalanie się jest konieczne. I niestety wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego psycholog i student doceni prezent w postaci opłacenia szkolenia, kursu lub konferencji naukowej, zbieżnych tematycznie z zainteresowaniami zawodowymi.

4. Poster z historycznymi postaciami psychologii

Podobizna zasłużonego psychologa w historii to gustowny dodatek dekoracyjny. Nadaje się zarówno do gabinetu, jak i domu. W Internecie z łatwością można kupić poster uwieczniający Zygmunta Freuda, Carla Gustava Junga, BF Skinnera i innych.

Plakaty w wersji klasycznej:

Oraz nieco bardziej humorystycznej:

Mnie osobiście ujął plakat przedstawiający kobiety w psychologii – często pomijane i niedocenianie w dorobku naukowym.


5. Książka psychologiczna

Książka to trochę oklepany pomysł, ale to zawsze dobra opcja na prezent dla psychologa i studenta psychologii. Na rynku jest sporo nowych książek psychologicznych Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz Wydawnictwa UJ wartych zakupu. Pewne propozycje możesz znaleźć u mnie na blogu pod kategorią ”recenzje”. Szczególnie polecam Moje top 5 książek psychologicznych  oraz 10 najlepszych książek psychologicznych.

 

Które propozycje najbardziej wam się podobają?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *