Sezon jesienny mamy w pełni! Długie wieczory sprzyjają bezkarnemu zaszywaniu się w domu pod kocem i czytaniu. Nikt już nie pyta: „Hej, czemu marnujesz taką piękną pogodę w domu?!”. Na pewno znajdziecie więc czas, by przejrzeć polecane artykuły psychologiczne.

Zdrowie psychiczne

Psychoterapia

  • Artykuł Skuteczność psychoterapii psychoanalitycznych to obszerny przegląd aktualnych badań dotyczących skuteczności psychoterapii w podejściu psychodynamicznym. Dowiemy się z niego m.in., że omawiana psychoterapia jest najbardziej skuteczna w trzecim roku jej trwania.
  • Na rynku mamy mnóstwo poradników psychologicznych podejmujących niemal każdy problem psychiczny. Książki rzeczywiście bywają pomocne i terapeutyczne, jednak nie zastępują one psychoterapii. Dlaczego? Zapoznajcie się z: 7 powodów, dla których książki nie zastąpią terapii.

Psychologia

Zdecydowanie jest co czytać! Jeśli mimo to odczuwasz niedosyt – zapraszam do polubienia i obserwowania strony psychologgera na Facebooku, na której często udostępniam polecane treści. Zdecydowanie częściej, niż na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *