W przedsprzedaży ukazała się właśnie nowa książka o zaburzeniu lękowym – agorafobii z napadami lęku. „Nie mów do mnie nie bój się” to autobiografia Alex Staudinger, zmagającej się z tym schorzeniem przez kilkanaście lat. Jest to bardzo emocjonalny opis przeżyć autorki, otwierający oczy laikom oraz dający nadzieję chorym.

Dlaczego daje nadzieję? Bo to żywy przykład, że to ciężkie zaburzenie da się pokonać. Nieważne, czy chorujesz rok, dwa czy dwadzieścia lat. Opanowanie tego zaburzenia jest możliwe.

Dlaczego daje do myślenia? Bo w sposób niezwykle obrazowy przybliża cierpienie przeżywane w związku z zaburzeniem psychicznym. Jestem przekonana, że książka ta pomoże lepiej zrozumieć zdrowym problemy i przeżycia osób cierpiących na zaburzenia lękowe.

Staudinger przeprowadza nas przez kolejne rozdziały książki o agorafobii, w których analizuje potencjalne przyczyny zachorowania, opisuje przebieg swoich problemów psychicznych oraz metod, którymi próbowała sobie pomóc. Przez lata po omacku szukała „lekarstwa” na swoją przypadłość. Co jej pomogło? Jak twierdzi autorka, zarówno metody tradycyjne, jak i alternatywne. Jakie dokładnie? Znajdziecie je w „Nie mów do mnie nie bój się”.

Historię autorki najlepiej podsumowuje poniższy cytat z autobiografii:

„Kilkanaście długich lat życia w strachu przed chorobą: zaatakuje czy nie zaatakuje? Wychodzenie z opresji trwało trzy miesiące, ale czym są te miesiące w porównaniu z latami? Gdyby było trzeba, poświęciłabym na to dwa razy więcej czasu. Było warto.”

Więcej o agorafobii i napadach paniki możesz dowiedzieć się z artykułów:

oraz z książek, znajdujących się w poniższym zestawieniu pod numerem 1, 2, 22 i 23:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *