Psychologią interesuję się bezustannie, a mój głód wiedzy rośnie wraz z upływającym czasem. Szukam jej również poza książkami i szkoleniami, m.in. na blogach prowadzonych przez specjalistów. Sama prowadzę blog(i), także wiem, ile czasu, kreatywności i samozaparcia kosztuje ta aktywność internetowa. Stąd też doceniam ogrom pracy, jakie wkładają w swoje strony koleżanki po fachu. Poniżej znajdziecie listę blogów psychologicznych, które śledzę i polecam.

Nie będę tu pisać o dużych, rozbudowanych portalach psychologicznych, które tworzone są przez zespoły złożone z kilku/kilkunastu osób, bo one są łatwe do namierzenia w sieci i dość powszechnie znane w branży. Za to zaproponuję odwiedzenie perełek, które gdzieś giną w gąszczu innych adresów w sieci.

Oto moje top 10 mniej znanych blogów psychospecjalistycznych:

 1. Blog Pracowni Pomocy Psychologicznej „Salamandra” Blog o wielu wartościowych treściach psychologicznych i terapeutycznych. Skłania do refleksji, edukuje i.. wciąga :).
 2. Blog Uważniej.pl
 3. Blog insidebook Blog poświęcony recenzjom książek psychologicznych. Co ciekawe, każdą książkę recenzują dwie autorki bloga niezależnie od siebie.
 4. Calm Station – blog, który przynosi spokój
 5. Blog Intoself/ (dawniej: thinkhappyAutorką jest pozytywnie nastawiona psycholog :). Ten blog opisałabym trzema słowami: optymizm, motywacja i rozwój.
 6. Mimo okoliczności  Blog psychologiczny inny niż wszystkie. Szkoda, że od kwietnia 2017 roku nie było żadnego nowego wpisu. Zawsze mi żal, gdy autorzy porzucają swoje dobrze prowadzone i ciekawe blogi.
 7. Seans psychologiczny  omawia wybrane filmy pod kątem psychologicznym. Zawiera dużo ciekawych propozycji do obejrzenia.
 8. No bo wie pani  Autorką jest psycholog-seksuolog. Porusza wiele kwestii natury seksualnej człowieka. Podaje również przykłady historii pacjentów. To moje tegoroczne odkrycie, które podaję dalej.
 9. Psychescriptum Znajdziemy tu wiedzę psychologiczną i opowieści 
 10. Notatki terapeutyczne  Blog psychoterapeutki publikującej nowe wpisy co czwartek.

Przygotowując ten wpis okazało się, że znam kilkadziesiąt różnych blogów psychologicznych i psychoterapeutycznych, przez co naprawdę trudno było mi wybrać spośród nich tylko 10. Dlatego też ograniczyłam się do tych mniej znanych. Zapewne zrobię za jakiś czas część II polecanych blogów z psychobranży, bo aktualny wpis nie wyczerpuje tematu ;). Naprawdę jest co czytać.
A wy jakie blogi psychologiczne polecacie? Zadawałam już to pytanie na Instagramie, ale nie każdy z niego korzysta – może dzięki takiemu poleceniu znów trafię na jakąś perełkę :).

5 thoughts on “Polecane blogi psychologiczne”

 1. A ja polecam też z tych mniej znanych miazgablog.pl – tak inaczej i często z przekąsem o rozwoju osobistym i psychologii ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *