Doświadczasz kryzysu? Przechodzisz załamanie nerwowe? Jesteś zdezorientowany, nie wiesz, co robić i gdzie się zgłosić z problemem?Szukasz pomocy „na już”, na „tu i teraz”? Poniższe adresy są skierowane do Ciebie:

  1. Kryzysowy telefon zaufania depresja, samotność, bezsenność, chroniczny stres. Bezpłatny, prowadzony przez specjalistów (psychologów lub osób o wykształceniu pokrewnym, przeszkolonych w udzielaniu Interwencji kryzysowej). Czynny codziennie od 14 do 22.
  2. Telefon zaufania dla osób z uzależnieniami behawioralnymi. Czym są uzależnienia behawioralne? Od hazardu, internetu, gier internetowych, seksu, jedzenia a także zakupoholizm. Czynny siedem dni w tygodniu, w godzinach 17-22. Niestety nie jest darmowy: Koszt połączenia z telefonów stacjonarnych to koszt jednego impulsu, według taryfy operatora. Koszt połączenia z telefonów komórkowych – cena za każdą minutę, zależnie od taryfy operatora.
  3. Antydepresyjny telefon zaufania. Prowadzony przez fundację ITAKA. Czynny w każdy poniedziałek w godzinach 17-20. Przy telefonach dyżurują lekarzy psychiatrzy.
  4. Konsultacje na czacie ze specjalistą psychologiem lub psychoterapeutą. Lub osobą posiadającą ku temu odpowiednie kwalifikacje (np. z pedagogiem). Nie ma jeszcze aktualizacji kalendarza na rok 2017. Prowadzony przez Psychotekst.
  5. Punkt konsultacyjny E-mail przeciwdziałania przemocylink. Stworzony przez Stowarzyszenie INTRO.
  6. Wykaz Ośrodków Interwencji Kryzysowej.
  7. Niebieska Linia. Pomoc dla osób doświadczających przemocy
  8. Całodobowe Centrum Wsparcia Fundacji ITAKA. Pomocy udzielają psycholodzy oraz w wyznaczone dni psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Grafik dyżurów znajduje się na stronie. Pomoc udzielana jest telefonicznie, mailowo i poprzez czat.

Nie wahaj się zwrócić o wsparcie i pomoc w trudnej sytuacji. Nie musisz radzić sobie ze wszystkim sam. Korzystanie z pomocy specjalistów nie jest powodem do wstydu. To oznaka dojrzałości i wyraz dbania o siebie. Daj sobie podać pomocną dłoń.