Nowy rok to nowe produkcje telewizyjne! Przybywam z propozycją trzech seriali dla miłośników gatunku „dramat psychologiczny” i „thriller psychologiczny”. Poniżej znajdziecie ich krótkie opisy.

Polecane seriale psychologiczne

Dwa pierwsze tytuły dostępne są na Netflix. Z kolei trzeci serial psychologiczny emitowany jest na Prime Video. Sprawdźcie, czy już znacie najnowsze hity serialowe z gatunku psychologiczne:

Ty (2018 -)

Gatunek: Dramat psychologiczny, thriller psychologiczny. „Ty” to historia inteligentnego księgarza Joe, który poznaje w pracy młodą pisarkę Beck. Całkowicie traci dla niej głowę, wpadając w obsesję. Wykorzystując internet i media społecznościowe, zbiera masę prywatnych informacji na jej temat, by tylko się do niej zbliżyć. Pomimo rosnących podejrzeń przyjaciółki Beck, Joe przeistacza się ze stalkera w partnera i zdobywa serce swojej wybranki. Realizując swój cel, Joe nie cofa się przed niczym, idąc (dosłownie) po trupach. Ty” uczy, że nie warto ulegać pozorom – złudnie miły i ułożony człowiek może okazać się psychopatą.

Ciekawostka: scenariusz to luźna adaptacja książki Caroline Kepnes o tym samym tytule.

Maniac (2018 -)

Psychologiczny thriller. Fabuła toczy się wokół dwójki nieznajomych ludzi, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z odmiennych powodów. Zmagający się ze schizofrenią Owen Milgrim odstawił leki i rozmawia z niewidzialnym bratem, a uzależniona od leków Annie Landsberg boryka się ze śmiercią siostry. Twórca nowej, radykalnej terapii lekami zapewnia że jest w stanie wyleczyć każdy problem natury umysłowej – od choroby psychicznej po złamane serce. Bez skutków ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem badawczym. Ogólnie serial traktuje o specyfice pracy ludzkiego mózgu, o relacjach w rodzinie i w związkach. Całość osadzona jest w klimacie surrealistycznym. W głównych rolach aktorskie gwiazdy: Emma Stone, Justin Theroux, Jonah Hill

Homecoming (2019 -)

Historia terapeutki pracującej w prywatnym ośrodku społecznym Homecoming pomagającym młodym żołnierzom, którzy po zakończeniu służby w wojsku leczą się z traum i urazów psychicznych. W trakcie misji wojskowych zostali psychicznie okaleczeni i nie potrafią wrócić do normalnego funkcjonowania. Jednym z jej podopiecznych jest Walter Cruz, który skrywa pewną niemoralną tajemnicę.

Co ciekawe historia osadzona jest na dwóch płaszczyznach czasowych: w trakcie współpracy terapeutki z ośrodkiem Homecomming oraz 4 lata po jej zakończeniu. W głównej roli sama Julia Roberts!

Opisane seriale psychologiczne obiecują rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie. Intrygujące fabuły wciągają z odcinka na odcinek, a świetna gra aktorska przyciąga przed ekran. Nawet wymagający odbiorca nie rozczaruje się nimi!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *