Nowy rok to nowe produkcje telewizyjne! Przybywam z propozycją trzech seriali dla miłośników gatunku „dramat psychologiczny” i „thriller psychologiczny”. Poniżej znajdziecie ich krótkie opisy.

Polecane seriale psychologiczne

Dwa pierwsze tytuły dostępne są na Netflix. Z kolei trzeci serial psychologiczny emitowany jest na Prime Video. Sprawdźcie, czy już znacie najnowsze hity serialowe z gatunku psychologiczne:

Ty (2018 -)

Gatunek: Dramat psychologiczny, thriller psychologiczny. „Ty” to historia inteligentnego księgarza Joe, który poznaje w pracy młodą pisarkę Beck. Całkowicie traci dla niej głowę, wpadając w obsesję. Wykorzystując internet i media społecznościowe, zbiera masę prywatnych informacji na jej temat, by tylko się do niej zbliżyć. Pomimo rosnących podejrzeń przyjaciółki Beck, Joe przeistacza się ze stalkera w partnera i zdobywa serce swojej wybranki. Realizując swój cel, Joe nie cofa się przed niczym, idąc (dosłownie) po trupach. Ty” uczy, że nie warto ulegać pozorom – złudnie miły i ułożony człowiek może okazać się psychopatą.

Ciekawostka: scenariusz to luźna adaptacja książki Caroline Kepnes o tym samym tytule.


Zobacz również: Seriale psychologiczne, które warto obejrzeć – cz. III (Jesień 2018)


Maniac (2018 -)

Psychologiczny thriller. Fabuła toczy się wokół dwójki nieznajomych ludzi, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z odmiennych powodów. Zmagający się ze schizofrenią Owen Milgrim odstawił leki i rozmawia z niewidzialnym bratem, a uzależniona od leków Annie Landsberg boryka się ze śmiercią siostry. Twórca nowej, radykalnej terapii lekami zapewnia że jest w stanie wyleczyć każdy problem natury umysłowej – od choroby psychicznej po złamane serce. Bez skutków ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem badawczym. Ogólnie serial traktuje o specyfice pracy ludzkiego mózgu, o relacjach w rodzinie i w związkach. Całość osadzona jest w klimacie surrealistycznym. W głównych rolach aktorskie gwiazdy: Emma Stone, Justin Theroux, Jonah Hill

Homecoming (2019 -)

Historia terapeutki pracującej w prywatnym ośrodku społecznym Homecoming pomagającym młodym żołnierzom, którzy po zakończeniu służby w wojsku leczą się z traum i urazów psychicznych. W trakcie misji wojskowych zostali psychicznie okaleczeni i nie potrafią wrócić do normalnego funkcjonowania. Jednym z jej podopiecznych jest Walter Cruz, który skrywa pewną niemoralną tajemnicę.

Co ciekawe historia osadzona jest na dwóch płaszczyznach czasowych: w trakcie współpracy terapeutki z ośrodkiem Homecomming oraz 4 lata po jej zakończeniu. W głównej roli sama Julia Roberts!

Opisane seriale obiecują rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie. Intrygujące fabuły wciągają z odcinka na odcinek, a świetna gra aktorska przyciąga przed ekran. Nawet wymagający odbiorca nie rozczaruje się nimi!

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *