Wielkimi krokami zbliża się sezon mikołajkowo-świąteczny. Wybór podarków dla bliskich nie jest łatwy. Jedną z opcji jest postawienie na prezent branżowy. Co kupić psychologowi lub studentowi psychologii? Do zeszłorocznych propozycji dodaję nowy prezentownik psychologiczny. Może ktoś się zainspiruje!

5 propozycji na prezenty dla psychologa i studenta psychologii

1. Biżuteria psychologiczna

W tej kategorii znajdziemy mnóstwo eleganckich ozdób: srebrne i złote wisiorki z wzorem molekularnym neuroprzekaźników: serotoniny, dopaminy, acetylocholiny; wisiorki z neuronem, mózgiem, symbolem psychologii (grecka litera PSI), a nawet podobizną Zygmunta Freuda! Można skompletować również całe zestawy biżuteryjne, zawierające kolczyki, broszki oraz spinki do mankietów z wymienionymi wzorami. Spójrzcie sami na cudeńka oferowane na sprzedaż na aliexpress, etsy, allegro i olx.

Srebrne neurony oraz hormony szczęścia:

Biżuteria z symbolem psychologii, Zygmuntem Freudem oraz mózgiem:

 

Znalazłam również bardziej uniwersalny dodatek biżuteryjny, jakim jest brelok do kluczy z zawieszką psychologiczną (mózgiem, symbolem PSI i in.).

2. Wahadło Newtona

To elegancki i stylowy dodatek do wystroju gabinetu psychologicznego lub biura. Z doświadczenia wiem, że pacjenci (również ci dorośli!) lubią się nim bawić.

3. Bilet na szkolenie, konferencję psychologiczną 

W zawodzie psychologa ciągłe doszkalanie się jest konieczne. I niestety wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego psycholog i student doceni prezent w postaci opłacenia szkolenia, kursu lub konferencji naukowej, zbieżnych tematycznie z zainteresowaniami zawodowymi.

4. Poster z historycznymi postaciami psychologii

Podobizna zasłużonego psychologa w historii to gustowny dodatek dekoracyjny. Nadaje się zarówno do gabinetu, jak i domu. W Internecie z łatwością można kupić poster uwieczniający Zygmunta Freuda, Carla Gustava Junga, BF Skinnera i innych.

Plakaty w wersji klasycznej:

Oraz nieco bardziej humorystycznej:

Mnie osobiście ujął plakat przedstawiający kobiety w psychologii – często pomijane i niedocenianie w dorobku naukowym.


5. Książka psychologiczna

Książka to trochę oklepany pomysł, ale to zawsze dobra opcja na prezent dla psychologa i studenta psychologii. Na rynku jest sporo nowych książek psychologicznych Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz Wydawnictwa UJ wartych zakupu. Pewne propozycje możesz znaleźć u mnie na blogu pod kategorią ”recenzje”. Szczególnie polecam Moje top 5 książek psychologicznych  oraz 10 najlepszych książek psychologicznych.

 

Które propozycje najbardziej wam się podobają?

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *