Przygotowując wpis o wartych śledzenia blogach psychologicznych okazało się, że znam takich wiele, co wykracza poza topową 10. Przy okazji trafiłam na nowe dla mnie adresy, które powinny znaleźć się w zestawieniu. Dlatego też publikuję część II ciekawych blogów z zakresu zdrowia psychicznego.

Kolejność jest przypadkowa – nie uszeregowałam adresów pod kątem wartościowości, gdyż każdy blog jest szczególny. Post nie jest również sponsorowany. To moja subiektywna lista czytelnicza 10 wartych polecenia, rzetelnych blogów z psychobranży:

  1. Matka Skaut – Autorka to ciekawa osoba: psycholog, była harcerka, aktualnie matka. Blog prowadzi głównie…dla siebie, dzieląc się trudami macierzyństwa z czytelnikami. Pisze o swoich przemyśleniach macierzyńskich i życiowych.
  2. Psychoblogia – Blog, na którym znajdziecie wiele artykułów z zakresu psychologii i psychoterapii. Całość okraszona wspaniałymi grafikami.
  3. Na kozetce – Seksuologia i psychologia w jednym miejscu. Z przewagą tematów seksuologicznych.
  4. Zostałam psychologiem – To solidna dawka psychologii w życiu codziennym. Autorka stawia na naukowe podejście do psychologii i publikuje informacje oparte na rzetelnych źródłach.
  5. Notatnik terapeuty – Autorka dzieli się z czytelnikami nie tylko wiedzą specjalisty, ale również swoimi własnymi przemyśleniami.
  6. Zdrowie i psychika – Strona prowadzona przez pracownika socjalnego i pedagoga, pracującego obecnie w UK w Poradni Zdrowia Psychicznego. Znajdziemy tu informacje o zdrowiu psychicznym, uważności i równowadze w życiu.
  7. Erwin Galan – Blog o przewrotnym tytule: „O lądowaniu człowieka na Ziemi” prowadzony przez jedynego mężczyznę-psychologa w tym zestawieniu. Podejmuje tematy z życia codziennego z dawką psychologicznej wiedzy.
  8. Tylko nie dziś – Jak sama autorka pisze: „Mój blog to małe zachwyty, rozterki i wielkie plany. Moim celem jest stworzenie przestrzeni do komunikacji z uczestnikami szkoleń, ale także miejsca, w którym znajdą się inspiracje dla każdej osoby poszukującej motywacji i swojego sposobu na życie.”
  9. Natalia Hofman – Autorka specjalizuje się w zakresie komunikacji niewerbalnej i psychologii kłamstwa. Publikowane artykuły dotyczą właśnie tej tematyki.
  10. Teraz Ja – Blog inny niż wszystkie dotychczas polecone przeze mnie. Prowadzony przez psychologa, bardzo emocjonalny i autentyczny. Prowadząca go psycholog publikuje własne doświadczenia z rodziny dysfunkcyjnej oraz opisuje przebytą drogę porządkowania swej ciężkiej przeszłości.

Gdybym miała przyznawać nagrody w konkursie na najlepsze blogi psychologiczne, to wymienione powyżej znalazłyby się na liście top 10 (na mój blog też musiałoby znaleźć się miejsce oczywiście!), a wraz z poprzednio publikowanymi polecanymi blogami stanowią zbiór adresów z zakresu psychologii o wysokiej jakości. Warto znać te adresy i je odwiedzać.

P.S. Przy okazji przypominam niedawny post Polecane vlogi psychologiczne – top 5 wideoblogów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *